Książka Katy Bowman "Diastasis Recti" odniosła spektakularny sukces w Stanach Zjednoczonych niespełna dwa lata temu. Gdy ją odkryłam, zrozumiałam jak bardzo brakuje na polskim rynku wydawniczym podobnej pozycji.

Nazywam się Aleksandra Polanowska-Lenart, jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną. Pracując na codzień z pacjentkami borykającymi sie z problemami rozejścia mięśnia prostego, obniżeniem mieśni dna miednicy czy nietrzymaniem moczu, postanowiłam podjąć się wyzwania i wydać tę książkę w Polsce. Pomysłem zaraziłam swoją pacjentkę, Joannę Lipko i tak powstało FIZJOPRESS, małe wydawnictwo, w którym niebawem pojawią się kolejne książki.

Książka, którą Ci proponujemy dotyczy powszechnego problemu jakim jest rozejście mięśnia prostego brzucha, który jak do tej pory był rzadko poruszany. Nadal spotykamy się z niewystarczającą wiedzą wsród lekarzy, fizjoterapeutów, położnych i trenerów fitness. Katy nie tylko szcegółowo omawia ten problem, ale daje konkretne wskazówki jak wzmacniać swoje mięśnie. Dzięki nim pomoże Ci dokonać mądrych wyborów, aby stać się silniejszą i pełną energii.

BEZPŁATNY FRAGMENT


Nie musisz od razu kupować naszej książki. Możesz wcześniej przeczytać fragment. Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać bezpłatną część na swoją skrzynkę mailową.

Przeczytaj, co mówią o książce nasze Czytelniczki:

Książkę kupisz tylko na tej stronie.Nie ma jej w księgarniach!

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Pakiet podstawowy

  • Książka, miękka okładka, 225 stron
  • Film instruktażowy z Kasią Wawrzycką z Treningu dla mam w postaci mp4, abyś mogła odtworzyć go w dowolnej dla siebie chwili. Film zawiera zestaw ćwiczeń przedstawionych w książce. Dzięki niemu nie będziesz miała wymówek, że nie potrafisz i nie wiesz jak wykonać prawidłowo zaproponowany przez autorkę książki trening.
39,90 zł
ZAMÓW TERAZ

Pakiet rozszerzony

  • Książka, miękka okładka, 225 stron
  • Film instruktażowy z Kasią Wawrzycką z Treningu dla mam w postaci mp4, abyś mogła odtworzyć go w dowolnej dla siebie chwili. Film zawiera zestaw ćwiczeń przedstawionych w książce. Dzięki niemu nie będziesz miała wymówek, że nie potrafisz i nie wiesz jak wykonać prawidłowo zaproponowany przez autorkę książki trening.
69,90 zł
ZAMÓW TERAZ

SPRAWDŹ NASZE POZOSTAŁE PRODUKTY


K. BowmanMovement Matters: Essays on Movement Science, Movement Ecology, and the Nature of Movement

Jak wyjaśnia podtytuł książki, „Movement Matters „ to zbiór esejów na temat ruchu, ekologii i natury ruchu. Katy Bowman, guru Naturalnego Ruchu, stawia w nich tezę, że aby skutecznie zmienić siebie, społeczność w której funkcjonujemy, i naszą planetę, musimy zacząć więcej się…

57,00 złOkładka miękka, wer. angielska
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

K. BowmanMove your DNA. Restore Your Health Through Natural Movement

„Move your DNA” to dowcipna, fascynująca popularnonaukowa Biblia Naturalnego Ruchu. Autorka w przystępny sposób objaśnia zależność między wieloma chorobami, na które często zapadamy, a brakiem ruchu. Czytelnicy mogą skorzystać z przedstawionych przez Bowman ćwiczeń…

77,00 złOkładka miękka, wer. angielska
DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

K. BowmanDynamic Aging

Dynamic Aging to poradnik z ćwiczeniami z zakresu gimnastyki restoratywnej i korekcyjnej. Autorka, Katy Bowman, szczególnie zwraca w niej uwagę na takie aspekty jak zdrowe stopy, poprawa równowagi i codzienne aktywności. Autorka zawarła w niej ćwiczenia…

64,00 złOkładka miękka, wer. angielska
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

E. OscarThe Psoas Solution

Oto pierwsza książka w pełni poświęcona opisowi funkcjonalności mięśnia lędźwiowego w kontekście postawy ciała, ruchu i ćwiczeń fizycznych. The Psoas Solution, to książka z pogranicza anatomii funkcjonalnej, biomechaniki i kontroli motorycznej mięśnia…

60,00 złOkładka miękka, wer. angielska
DOWIEDZ SIĘ WIECEJ

J. Staugaard-JonesThe Vital Psoas Muscle

Bogato-ilustrowana, zawierająca zarówno informacje z dziedziny anatomii i fizjologii, jak i praktyczne techniki i ćwiczenia. Autorka to znana i wszechstronna edukatorka ruchu i pisarka, którą na co dzień spotkacie na stronie move-live.com.

70,00 złwer. angielska
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

J. F. Clapp, C. CramPrzećwiczyć ciążę

Czy można utrzymywać aktywność fizyczną w czasie ciąży? Można, a nawet trzeba! Poznaj korzyści jakie płyną z ruchu w tym szczególnym czasie. Poznaj ćwiczenia, które przygotują Cię do porodu i ułatwią go.

39,90 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Oryginalne skarpetki Separatory Foot Alignment Socks

Dzięki skarpetkom-separatorom, w czasie wolnym trenujesz swoje stopy. Jesteśmy jedynym w Polsce przedstawicielem producenta oryginalnych skarpetek separujących. Co nas różni od chińskich podróbek? Przede wszystkim jakość i skład. Nasze skarpetki…

99,90 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Plakat motywacyjny– rozmiar A3

Słowa mają ogromną moc, dlatego warto otaczać się takimi, które budzą w Tobie tylko dobre emocje. Plakat zawiera wysoki poziom graficzny, dlatego pasuje do każdego wnętrza, zwłaszcza biurowego. Plakat motywacyjny to sposób na dopełnienie wnętrza lub zagospodarowanie pustej ściany. Przekonaj się sam.

30,00 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Podnóżek toaletowy Kucaj– rozmiar M

Specjalnie opracowany podnóżek toaletowy – Kucaj, na którym stawiamy nogi siedząc na desce klozetowej sprawia, że ciało przyjmuje odpowiednią pozycję podczas wypróżniania tzw. pozycję kuczną. Podnóżek jest specjalnie zaprojektowany, aby można…

149,00 zł
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Autorka książki Katy Bowman

Katy Bowman – z zawodu biomechanik, z natury osoba dociekliwa, od zawsze zafascynowana rozwiązywaniem trudnych problemów, zjednała sobie rzeszę fanów, dzięki umiejętności znajdywania rozsądnych rozwiązań, które przekazuje łącząc podejście naukowe z prostym przekazem, dodatkowo okraszonym niebanalnym poczuciem humoru.

Na co dzień pracuje jako edukatorka, pisarka i liderka ruchu Movement (Ruch). Prowadzi również niejednokrotnie nagradzany blog i podcast „Katy says”, który każdego miesiąca dociera do setek tysięcy osób. Swoimi działaniami zmienia sposób pojmowania znaczenia ćwiczeń fizycznych, siedzącego trybu życia, zdrowia i roli ruchu w życiu nie tylko wśród laików ale i ekspertów w tej dziedzinie.

Jest autorką ośmiu książek, z których największymi bestsellerami były jak do tej pory Diastasis Recti (Rozejście Mięśnia Prostego Brzucha), Dynamic Aging i Move Your DNA (brak polskiego tłumaczenia).

Jej działalność obejmuje też pracę w centrum terapeutycznym Nutritious Movement Center Northwest w Waszyngtonie (Centrum Odżywczego Ruchu w Ameryce Środkowozachodniej), gdzie szkoli edukatorów, spotyka się z pacjentami i prowadzi weekendowe spotkania na tematy ekologii ruchu, łączenia założeń Odżywczego Ruchu z codziennym życiem.

Autorka doradza na temat zasad tworzenia bogatych w ruch społeczności i tworzenia przestrzeni edukacyjnej sprzyjającej poprawnemu rozwojowi fizycznemu. Udziela się w organizacjach edukacyjnych, pomaga lokalnym społecznościom a także występuje na spotkaniach w różnych częściach świata – wszystko to ma na celu zaszczepienie możliwie szerokiemu gronu odbiorców chęci powrotu do naszej prawidłowej motoryki, którą straciliśmy w wyniku rozwoju cywilizacji.

Obejrzyj zapis wywiadu z Katy Bowman, który odbył się w Castricum podczas RES WEEK 19-23 czerwca 2018 r.

O FIZJOPRESS


Aleksandra Polanowska-Lenart

Aleksandra jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego, wydziału Rehabilitacji. Wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w CKR Konstancinie-Jeziornej, Kaiser Hospital Rehabilitation Center California USA, oraz odbywając wieloletnią prywatną praktykę fizjoterapeutyczną. Posiada dyplomy certyfikowane przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne.

Specjalizuje się w fizjoterapii zaburzeń funkcjonalnych dna miednicy oraz nietrzymania moczu. Zajmuje się kobietami w ciąży, w okresie okołoporodowym oraz po porodach naturalnych i cesarskich cięciach (praca z blizną). Jej pacjentkami są także kobiety w okresie menopauzy, które zmagają się z problemem obniżenia narządów rodnych.

W swojej pracy kieruje się holistycznym podejściem do pacjentki. Pomaga przywrócić kobietom prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy, prowadzi edukację z zakresu profilaktyki i świadomości własnego ciała.

Joanna Lipko

Joanna jest absolwentką Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała zarówno w małych rodzimych firmach jak i w korporacji, tak w Polsce jak i za granicą.

Jako filolog angielski, podjęła się tłumaczenia książek Katy Bowman.

W wydawnictwie jest odpowiedzialna za sprawy handlowe. Współtworząc Fizjopress® korzysta z doświadczenia zawodowego zdobywanego przez ostatnie kilkanaście lat pracy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI